bilde-183.jpg

Kā radās ideja?

Dimanta ola radās no vēlēšanās kaut ko dāvāt savai Tautai un Zemei simtgadē. Valsts simtgade ir laiks, kad ikviens pārdomā kādā valstī mēs dzīvojam, starp kādiem cilvēkiem, uz kurieni mēs kopīgi virzāmies? Vai mums maz ir kāds kopīgs mērķis kā tautai? Domājot par to, prātā nāca stāsts par Sprīdīti. Tētiņš vaicā Sprīdītim:"Sprīdīt, bet vai tev pašam sirds iekšā kā dimanta oliņa, melnumu nemaz nav?
Melnumus vajag notīrīt, tad sirds būs kā daiļš trauciņš un tajā varēs ielikt visdārgāko."

Vai šāda tautas sirds tīrība un gara skaidrība nevarētu būt kopīgas tiecības vērta līdztekus citiem centieniem?

 

Ko Dimanta ola simbolizē?

Dimanta ola simbolizē mūsu tautas gara skaidrību, sirds dzidrumu, spēku un viedumu. Ja ikviens rūpēsies par savu "Dimanta oliņu" un mēs visi kopā par mūsu tautas "Dimanta olu" - Latvija uzmirdzēs kā dimants.  Dimanta ola iezīmē mūsu tautas kopīgu tiecību pēc pilnības, sirds skaidrības, gara izaugsmes un vieduma. Dimanta ola ir mūsu katra iekšējā tīrā, Dievišķā un patiesā esība. Cilvēcība. Mīlestība. Dimanta olai ir daudz šķautņu - katrs no mums saredzēs kādu citu.

 

Kā tika veidota Dimanta ola?

"Dimanta ola" ir veidots kā mākslas darbs, kas sastāv no sešām olām un atspoguļo, kā ola iegūst savu dimanta mirdzumu, katrai olai piešķirot arvien vairāk šķautņu. Dimanta olas veidotājs ir mākslinieks Artis Nīmanis.

 

Kā projekts risinās?

Tikai viena no sešām Dimanta olām ceļo pa Latviju un gulstas gaišu cilvēku rokās - tie ir Dimanta olas vēstneši - vieni no mums. Turot Dimanta olu rokās,  cilvēks izsaka vēlējumu, savu redzējumu, rosina uz rīcību, iedvesmo. To iemūžinām video un foto.

 

Kas ir Dimanta olas vēstneši?

Dimanta olas vēstneši ir cilvēki, kuri ir uzmirdzējuši, kā mazi dimantiņi, kuri dara no sirds, tiecas pēc izcilības, neapstājas, iedvesmo un iedrošina. Neskatoties ne uz ko - viņi dara savu darāmo maksimāli labi un pauž savu esību. Ne jau tāpēc, lai mēs viņus apskaustu, uzskatītu par izredzētajiem, bet gan tāpēc, ka viņi atspoguļo ikvienu no mums. Ikvienā ir šāds mirdzums, tas ir tikai jāatrod. 

 

Kā iesaistīties?

Ikviens var iesaistīties Dimanta olas projektā. Gan mediji, kas vēlas nodrukāt savos žurnālos Dimanta olas mākslas foto ar vēlējumiem vai izvietot savās mājas lapās, gan arī citas iestādes un institūcijas. Ikviens, kas saredz sadarbības iespējas ir laipni aicināts rakstīt.

 

Kas sponsorē projektu?

 

Projektu nesponsorē neviens. Projektā savu laiku un līdzekļus iegulda visi iesaistītie cilvēku resursi - dizaineris, fotogrāfs, video veidotājs un daudzi citi cilvēki, kuri tam ir veltījuši savu laiku.

Dimanta olas fotogrāfiju autors ir Rolands Dripe. Rolands ir arī visu Dimanta olas video veidotājs. Dimanta olas vēstnešu portretu fotogrāfs un filmētājs ir Ansis Klucis.  Mākslas foto plakātus ir veidojusi Ausma Kalniņa. Dimanta olas logo ir izstrādājusi Anastasija Anisenko. Dimanta olas vēstnešu vizāžiste ir Agnese Anstrāte. Projekta izstrādē palīdzēja Edgars Bērziņš. Projektu realizē Agnese Irbe.

Paldies Dimanta olas vēstnešiem, kuri piekrita piedalīties un veltīja savu laiku šim projektam, patiesi iedziļinoties un daloties no sirds savā gaišumā, kā arī pazemībā, ļaujot sevi parādīt plašākai auditorijai.